Парк сучасної скульптури PARK3020 оновив експозицію до першої річниці свого створення, яку відсвяткували 12 вересня.
«Всього за рік PARK3020 став важливою станцією для українських художників на шляху побудови кар’єри в галузі мистецтва в публічному просторі. Це не просто ландшафт, у якому розташовані скульптури. Це трамплін можливостей для українських художників. Саме тут можуть бути реалізовані найсміливіші і масштабні авторські ідеї», – зазначила кураторка проекту Катя Тейлор.
З 12 вересня оновлена експозиція PARK3020 відкрилася для відвідування. Серед нових експонатів — роботи учасників першого українського фестивалю скульптури Kyiv Sculpture Project, що проходив у Київському ботанічному саду у 2012 році. Це скульптури Жанни Кадирової, Степана Рябченка та українсько-ізраїльської групи GREVIS.
Було відкрито новий простір PARK3020 з колекцією робіт скульптора Олександра Сухоліта. У них архаїка бронзи поєднана з монументальністю каміння, а скульптор постає як філософ, що одухотворяє матерію, крізь власне сприйняття наділяючи її новими сенсами.
Також були представлені роботи з художнього скла, створені професором, академіком Національної академії мистецтв України Андрієм Бокотеєм спеціально для парку, і роботи французько-словацького художника Яна Зорічака, що також працює зі склом та створює скульптури з використанням оптичних ілюзій.
«Скульптурний парк просто неба PARK3020 ― послання нащадкам на тисячоліття. Це довготривалий проєкт розбудови художньої спільноти, формування конкурентоспроможної української культури. Якщо в Україні не буде мистецтва ― не буде України. Тому що мистецтво ― це душа. Тільки людина з душею може відновлювати, може відбудовувати, може творити сучасність. Проект PARK3020 має зберегти та розвинути культурну спадщину нашої країни. У майбутньому плануємо запрошувати сюди іноземних художників для популяризації українського сучасного мистецтва на міжнародній культурній арені», – розповів меценат, візіонер та голова наглядової ради PARK3020 Ігор Кривецький.
3020 — символічна дата створення парку й одночасно амбіція розвитку на роки. Наразі серед експонатів PARK3020 — роботи Назара Білика, Анни Звягінцевої, Олексія Золотарьова, Антона Логова, Анни Надуди, Богдана Томашевського та інших українських художників. Також вагомим компонентом роботи парку є міжнародний культурний обмін. За перший рік роботи у PARK3020 проведено понад тисячу екскурсій та встановлено 15 нових скульптурних проєктів. Його загальна площа — понад 16 гектарів.
Оновлений PARK3020 працює в режимі публічного парку з екскурсійним супроводом. Забронювати екскурсію можна на сайті, або за номером телефону +380673540771. Знаходиться парк за 35 км від центру Львова, у с.Стрілки, Перемишлянський район, Львівська область.
Нагадаємо, раніше ми розповідали про онлайн-форум з нерухомості та показували, як виглядає земний рай у Каліфорнії.